Bezbariérový přístup pro bytovky a domy s více patry

Výtah u malých bytových domů nebývá pravidlem. Instalace výtahu může být drahá, nebo komplikovaná z důvodů stavebních i úředních. Způsoby jak zajistit bezbariérový přístup a poradit si se schodištěm v budově jsou v základu dva.

Bezbariérový přístup pro bytovky a domy s více patry

Sousedská sounáležitost a povolení

Často jde o společné prostory například sdružení vlastníků a je proto dobré mít plánovanou instalaci nejdříve podchycenou legislativně. S řádně vyřízeným povolením a souhlasem sousedů se vyhnete nepříjemnostem při budoucím provozu. K čemu a jaký souhlas budete potřebovat záleží vždy na konkrétním případu, informujte se dobře u majitele objektu, nebo představených SVJ. Konkrétní řešení vybírejte s ohledem na potřeby všech v domě. Snažte se najít bezbariérový přístup, který zabere, co nejméně ze společných prostor.

Šikmé schodišťové plošiny a jejich výhody

Lze je mít automaticky složené v prostoru pod schody, nebo nahoře na konci dráhy, takže zabírají minimum místa ve společných prostorách. Moderní schodišťová plošina na elektrický pohon zvládne hravě více pater, zatáčky na schodech i změny sklonu schodiště. Instalace obvykle nevyžaduje žádné stavební úpravy a zásahy do samotné stavby. Osoba na vozíku může být při jejím použití plně soběstačná.

Vertikální zdvižné plošiny

Řešení je podobné jako běžný domovní výtah. Zdvižné plošiny jsou ale podstatně levnější, nepotřebují žádné jámy ani hlavy šachet, mnohdy nepotřebují vůbec žádné nebo jen minimální stavební úpravy.

Například externí umístění šachty s plošinou na vnější straně domu je pro přepravu vozíčkářů a dalších osob se sníženou pohyblivostí velmi pohodlné, protože se dostanou z parkoviště přímo do bytu.

Pro úspěšnou instalaci je důležité vzít v úvahu parametry místa, prostorové možnosti a dobře si definovat požadavky.
S výběrem vhodného produktu vám poradí naši specialisté. Informují vás o výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení, ceně a průběhu zakázky.

Bezbariérová řešení VECOM

Především pro přepravu osob na vozíku, hodí se však i pro kočárky. V provedení schodišťové plošiny se sklopným sedátkem také pro osoby hůře zvládající pohyb po schodišti.

Skvěle poslouží k překonání menších i větších výškových rozdílů. Instalace vertikální zdvižné plošiny je méně náročná, než budovat běžný domovní výtah.

Poradíme vám

Které řešení bariér je pro vás vhodné se zeptejte našich asistentů, rádi vám se vším pomohou a doporučí vhodný postup. Zdarma a zcela nezávazně.

Podělte se s ostatními

Znáte někoho, komu se tyto informace mohou hodit?
Pošlete mu odkaz, nebo sdílejte.

Proč je VECOM dobrá volba?

Překonáme každé schodiště, zajistíme kompletní bezbariérový domov.

VECOM je největší dodavatel bezbariérových přístupů v České republice. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme dobře porozumět vaší situaci. Jsme absolutně spolehliví. Disponujeme početným týmem odborníků.

Sortiment produktů, které VECOM nabízí, je nastaven tak, aby vyřešil opravdu každou bariéru.

Spolupracujeme se spolehlivými partnery

Podporujeme užitečné projekty