Menu

Blog

 

Mezinárodní den invalidů

Info zpravodaj

Mezinárodní den invalidů

Mezinárodní den invalidů, který byl vyhlášen Mezinárodní federací práce neschopných a civilních invalidů, nám má připomenou, s jakými překážkami se invalidé každý den musí stýkat a překonávat je, ať už se jedná o lidi na vozíčku nebo s jiným mentálním či fyzickým postižením. Konají se různé akce na pomoci začlenění těchto lidí do společnosti. A toto začlenění se týká primárně práce, proto dnes také mnoho firem zaměstnává invalidy.

Ukaž více

Vecom – jsme tu pro Vás již 21 let

Info zpravodaj

Vecom – jsme tu pro Vás již 21 let

V roce 2000 byla založena společnost VECOM zdvihací zařízení s.r.o., která se od svého počátku věnovala odstraňování architektonických bariér na území České republiky. Během krátké doby se vedle pražské centrály otevřely ještě pobočky v Brně a Havířově a podstatně se rozšířily řady stálých i externích pracovníků. Cílem těchto kroků bylo maximálně se přiblížit zákazníkům a zefektivnit servisní síť. Následovalo Slovensko a naše dceřiná společnost VELCON spol. s r.o. s pobočkami v Banské Bystrici, Bratislavě a Košicích. Strategie kompletního sortimentu dodávaných zařízení vyjádřená mottem „ŘEŠENÍ PRO KAŽDOU BARIÉRU“, ale také naslouchání požadavkům, potřebám a přáním našich klientů a jejich následné zohlednění při realizaci každé jednotlivé zakázky, měly za následek, že v současné době jsou obě společnosti, VECOM i VELCON, lídry ve svém oboru a naše plošiny jsou nejprodávanější na českém i slovenském trhu – máme již více než 8000 spokojených klientů a provádíme přes 1000 nových instalací ročně. Za tyto úspěchy vděčíme právě svým zákazníkům, s nimiž nás pojí pevné vazby založené na vzájemné spolupráci a důvěře, kterých si vážíme a které nás zároveň zavazují, učinit i v budoucnu vše pro to, aby každé Vaše setkání s námi bylo skutečně vnímáno jako „PŘÍMÁ CESTA K MOBILITĚ“.

Ukaž více

Mezinárodní den žen – kytička pro každou ženu

Info zpravodaj

Mezinárodní den žen – kytička pro každou ženu

Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ, vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovaly za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír. V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například socialistickou propagandu a nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod. Tento den protestují např. feministky dodnes. V mnoha rodinách v ČR se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.

Ukaž více

Lidé s tělesným postižením

Info zpravodaj

Lidé s tělesným postižením

Postižení pohybového aparátu může mít tolik podob, že by nám na ně jeden článek nestačil. Zjednodušeně ale můžeme tento typ handicapu rozdělit na postižení vrozená a na ta, která člověk získá až během života. Jednotlivé stupně handicapu pak mají spoustu názvů, které jako by vypadly z učené knihy: paraparéza (částečné ochrnutí poloviny těla), paraplegie (úplné ochrnutí poloviny těla), tetraparéza (částečné ochrnutí všech končetin), tetraplegie (úplné ochrnutí všech končetin), kvadruparéza (částečné ochrnutí celého těla) a kvadruplegie (úplné ochrnutí celého těla).Lidé s tělesným postižením Postižení pohybového aparátu může mít tolik podob, že by nám na ně jeden článek nestačil. Zjednodušeně ale můžeme tento typ handicapu rozdělit na postižení vrozená a na ta, která člověk získá až během života. Jednotlivé stupně handicapu pak mají spoustu názvů, které jako by vypadly z učené knihy: paraparéza (částečné ochrnutí poloviny těla), paraplegie (úplné ochrnutí poloviny těla), tetraparéza (částečné ochrnutí všech končetin), tetraplegie (úplné ochrnutí všech končetin), kvadruparéza (částečné ochrnutí celého těla) a kvadruplegie (úplné ochrnutí celého těla).

Ukaž více

Svátek zamilovaných – rozdávejte lásku

Info zpravodaj

Svátek zamilovaných – rozdávejte lásku

Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn, není převzatý americký komerční svátek. Původ tohoto svátku nás zavádí do starého Říma a je památkou na upáleného mnicha Valentina. Právě tento mnich ve 3. století tajně oddával páry proti zákazu císaře. Důvodem zákazu byla značná neochota mužů opouštět rodiny za účelem účasti v bitvě. V současnosti je tento den poměrně komerčnější záležitostí, neboť se po celém světě v obchodech prodávají nejrůznější předměty od květin, přes srdíčka a plyšáky až po přání, které mají ve formě daru vyjádřit lásku ke svému partnerovi nebo alespoň vystihnout, jak je pro nás druhý člověk důležitý.

Ukaž více

Jak vytvořit interiér bez bariér?

Info zpravodaj

Jak vytvořit interiér bez bariér?

Žijete-li ve společné domácnosti s partnerem, který má trvalé zdravotní následky nebo nějaký druh tělesného postižení, budete muset zohlednit všechny následující aspekty při rekonstrukci bytu a výběru zařízení, aby byla domácnost, pokud možno bezbariérová. Pro pomoc s návrhem nás kontaktujte na naší bezplatné lince Vecom. Celý článek si můžete přečíst zde: https://1url.cz/gz6X0

Ukaž více

Světový den boje proti rakovině

Info zpravodaj

Světový den boje proti rakovině

Světový den boje proti rakovině nám má vštípit jak závažná a častá nemoc to vůbec je, existuje mnoho příčin, jak tato nemoc propuká, ale také existuje spousta cest, jak tomu přecházet a jak se starat o své zdraví. Zvýšenou pozornost k této zákeřné nemoci upoutala právě Pařížská charta práv onkologických pacientů, kterou předkládalo Sdružení na obranu práv pacientů a cílem této charty je zlepšit léčbu rakoviny a také zlepšit výzkum nádorových onemocnění. Den boji proti rakovině využívá k osvětě Ženevská Mezinárodní unie boje proti rakovině. Kampaň této instituce má za cíl osvojení zdravého životního stylu, která je shrnuta do čtyřech bodů – zajistit dětem nekuřácké prostředí – fyzická aktivita, vyhnutí se obezitě a dodržování zdravé životosprávy – informovat se o očkování proti rakovině (např. jater či děložního hrdla) - vyhýbat se nadměrnému slunění. Boj proti rakovině podporují celosvětově jak celebrity, tak většinou manželky či přítelkyně politických špiček.

Ukaž více

Invalidní vozík napříč dějinami

Info zpravodaj

Invalidní vozík napříč dějinami

Zkusme nahlédnout do hluboké minulosti a najít nejstarší dochované záznamy o používání kolečkového invalidního křesla. Ty pocházejí především z Číny kolem roku 1300 př. n. l. a dokumentují účelové spojení židle a kola. Také někteří antičtí bohové byli zobrazováni na zvláštních okřídlených vozech, svým vzhledem výrazně připomínajících současný invalidní vozík. Koncepce dvoukolové židle zanikla společně s nástupem středověku. Až v 15. století zveřejnil Johannes de Fontana koncept jednomístného čtyřkolového vozítka s poháněnou nápravou. Když se na jeho kolech vydáme dějinami dál, dojedeme až do 16. století, kdy vládl král Filip II. Ten kvůli onemocnění způsobujícímu záchvaty akutní zánětlivé artritidy byl nucen trávit konec života v posteli nebo na židli. A právě tato skutečnost přispěla k vývoji invalidního vozíku, na němž již v té době nalezneme prvky, které s drobnými vylepšeními používáme dodnes. Jedná se například o polohovatelné opěradlo, pevné područky a polohovatelné podpěry pro nohy. Všechny čtyři nohy židle jsou zakončeny malými otočnými kolečky, na předních kolech najdeme i mechanické brzdy.

Ukaž více

Dnes je světový den manželství

Info zpravodaj

Dnes je světový den manželství

Světový den manželství nemá pevně stanovený datum, připadá vždy na druhou neděli v únoru. Tento den se stal světovým symbolem pro manželství, které je po léta osvědčeným vztahem mezi mužem a ženou, zároveň oficiálním svazkem tento vztah upevňujícím. Pojem manželství má v různých kulturách různý význam, ale pro všechny kultury platí, že právě manželství je ekonomicky, sociálně, právně i nábožensky uznáváno jako základní společenská instituce pro výchovu dětí.

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den neslyšících

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztíženou situaci. I přesto, že se postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a usnadňují život lidem s tímto postižením.

Ukaž více

Naše bezbariérové řešení nejen v domě.

Info zpravodaj

Naše bezbariérové řešení nejen v domě.

Nabízíme řešení pro radost z běžných dnů 1 - Stropní zvedací systém LUNA - http://1url.cz/Rtw6p 2 - Vertikální zdvižná plošina A28 - http://1url.cz/gtRDs 3 - Šikmá schodišťová plošina V65 - http://1url.cz/Ntw8n 4 - Nájezdové rampy přenosné - http://1url.cz/jtHyw 5 - Pásový schodolez T09 ROBY - http://1url.cz/ztw62 6 - Schodišťová sedačka A180 - http://1url.cz/RtwU7 7 - Nájezdové rampy přenosné - http://1url.cz/jtHyw

Ukaž více

Mezinárodní den objetí zdarma

Info zpravodaj

Mezinárodní den objetí zdarma

"Mezinárodní den objetí zdarma, který je v angličtině znám pod pojmenováním Free hugs, je dnem, kdy se po celém světě lidé na ulici objímají. Tato tradice se začala rozvíjet i u nás v ČR. Tomuto dni dal vzniknout Juan Mann, který při příletu do Sydney na letišti viděl, jak se všichni objímají a vítají se svými blízkými, ale on se neměl, s kým se obejmout. Vyrobil si transparent s nápisem ""Free hugs"" (objetí zdarma), postupně k němu začali chodit lidé a objímat ho." www.vecom.cz

Ukaž více

„RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“ – dnes je Mezinárodní den rodiny

Info zpravodaj

„RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“ – dnes je Mezinárodní den rodiny

Naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“, ale co by byla radost bez rodiny. Mezinárodní den rodiny je velice významným dnem pro společnost. Rodina je důležitým faktorem základu celé společnosti a je velice důležitým prvkem pro výchovu budoucích generací. Měli bychom si z ní odnést příjemným, naplňující a nenahraditelný pocit, který by nám v tento den měl být připomenut a vryt do paměti, protože jak někteří mohou zapomenou není samozřejmostí.

Ukaž více

Den Země

Info zpravodaj

Den Země

Den země je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Stanovení termínu tohoto svátku vychází z původních oslav dnů Země, které se obvykle konaly při oslavách jarní rovnodennosti (21. březen). Den země vznikl v USA spontánně, jako ekologicky laděný svátek Země. Od roku 1990 k se oslavám dne Země přidala i Česká republika. 22.duben je věnovaný planetě Zemi ať už smýšlením po ekologické stránce nebo z ohledu na války (které po Zemi stále jsou). Cílem moderních oslav dne Země je upozornit na dopady lidského chování na životní prostředí, a samozřejmě diskuse o možných nápravných a preventivních řešení těchto problémů.

Ukaž více

Velikonoční velký pátek

Info zpravodaj

Velikonoční velký pátek

Letos je v České republice už počtvrté státním svátkem a nabízí tak další volný den pro přípravu velikonočních dobrot. Velký pátek je dnem, který připomíná ukřižování Ježíše Krista. Jedná se o šestý a tím pádem předposlední den Svatého týdne, zároveň je to součást velikonočního tridua. V české republice se jedná o relativně nový státní svátek, poprvé byl uznán svátkem v roce 2016.

Ukaž více

Světový den zvýšení povědomí o autismu

Info zpravodaj

Světový den zvýšení povědomí o autismu

Na 2. dubna připadá Mezinárodní den porozumění autismu či zvýšení povědomí o autismu. Poznat ty, kteří jsou zainteresování k tomuto dni není těžké, neboť mnoho společností po celém světě v tento den osvěcují své budovy modrý světlem jako známku podpoření vyrovnání se s autismem. Autismus je nemoc, která se projevuje hned v raném dětství a touto nemocí trpí v České republice více než 50 tisíc lidí. V posledních letech je na tuto nemoc kladen velký důraz, a proto i mnoho organizací po celém světě dělají kampaně s cílem např. integrace autistických dětí do běžných škol.

Ukaž více

Domácí výtah pro úspěšné zdolání pater pro seniory nebo imobilní osoby

Info zpravodaj

Domácí výtah pro úspěšné zdolání pater pro seniory nebo imobilní osoby

Osobám, pro které představují schody nepřekonatelnou překážku, pomáhají každý den domácí výtahy a schodišťové plošiny. Patra s jejich pomocí zdolají senioři i invalidní osoby, pro něž by se jinak jednalo o velkou nepříjemnost. Ve veřejných budovách jsou běžné, ale vybavit jimi můžete i schody v rodinném nebo bytovém domě. Chcete se dozvědět víc?

Ukaž více

Mezinárodní den invalidů

Info zpravodaj

Mezinárodní den invalidů

Mezinárodní den invalidů, který byl vyhlášen Mezinárodní federací práce neschopných a civilních invalidů, nám má připomenou, s jakými překážkami se invalidé každý den musí stýkat a překonávat je, ať už se jedná o lidi na vozíčku nebo s jiným mentálním či fyzickým postižením. Konají se různé akce na pomoci začlenění těchto lidí do společnosti. A toto začlenění se týká primárně práce, proto dnes také mnoho firem zaměstnává invalidy.

Ukaž více

Mezinárodní den žen – nezapomeňte na kytičku!

Info zpravodaj

Mezinárodní den žen – nezapomeňte na kytičku!

Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovali za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír. V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například socialistickou propagandu a nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod. Tento den protestují např. feministky dodnes. V mnoha rodinách v ČR se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.

Ukaž více

14.2 Svátek zamilovaných

Info zpravodaj

14.2 Svátek zamilovaných

Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn není převzatý americký komerční svátek. Původ tohoto svátku nás zavádí do starého Říma, a je památkou na upáleného mnicha Valentina. Právě tento mnich ve 3. století tajně oddával páry proti zákazu císaře. Důvodem zákazu byla značná neochota mužů opouštět rodiny za účelem účasti v bitvě. V současnosti je tento den poměrně komerčnější záležitostí, neboť se po celém světě v obchodech prodávají nejrůznější předměty od květin, přes srdíčka a plyšáky až po přání, které mají ve formě daru vyjádřit lásku ke svému partnerovi nebo alespoň vystihnout jak je pro nás druhý člověk důležitý.

Ukaž více

Dnes je Světový den boje proti rakovině

Info zpravodaj

Dnes je Světový den boje proti rakovině

Světový den boje proti rakovině nám má vštípit jak závažná a častá nemoc to vůbec je, existuje mnoho příčin jak tato nemoc propuká ale také existuje spousta cest jak tomu přecházet a jak se starat o své zdraví. Zvýšenou pozornost k této zákeřné nemoci upoutala právě Pařížská charta práv onkologických pacientů, kterou předkládalo Sdružení na obranu práv pacientů a cílem této charty je zlepšit léčbu rakoviny a také zlepšit výzkum nádorových onemocnění. Den boji proti rakovině využívá k osvětě Ženevská Mezinárodní unie boje proti rakovině. Kampaň této instituce má za cíl osvojení zdravého životního stylu, která je shrnuta do čtyřech bodů - zajistit dětem nekuřácké prostředí - fyzická aktivita, vyhnutí se obezitě a dodržování zdravé životosprávy - informovat se o očkování proti rakovině (např. jater či děložního hrdla) - vyhýbat se nadměrnému slunění. Boj proti rakovině podporují celosvětově jak celebrity tak většinou manželky či přítelkyně politických špiček.

Ukaž více

Co to je rehabilitace?

Info zpravodaj

Co to je rehabilitace?

Rehabilitace je úsilí navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu. Rehabilitace lidí poškozených nemocí nebo úrazem je procesem zdravotních složek společnosti s cílem znovu zařadit člověka postiženého na zdraví následkem nemoci, úrazu či vrozené vady do aktivního společenského života. Může jít o jednoduchá cvičení nebo celý komplex navazujících léčebných procesů, které nazýváme souhrnným pojmem jako léčebná rehabilitace.

Ukaž více

Dnes je pátek 13! Znáte pořekadlo černá kočka přes cestu? Věříte na to?

Info zpravodaj

Dnes je pátek 13! Znáte pořekadlo černá kočka přes cestu? Věříte na to?

Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se nazývá paraskavedekatriafobie nebo též friggatriskaidekafobie a jedná se o speciální formu fóbie z čísla 13 (triskaidekafobie). Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil. Židé považovali třináctku za nešťastnou, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, což je první písmeno ve slově Mavet, které znamená „smrt“. Zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den. V některých zemích, například ve Španělsku a Latinské Americe, je za nešťastný den považováno úterý třináctého.

Ukaž více

Nenabízíme pouhé zařízení.

Info zpravodaj

Nenabízíme pouhé zařízení.

Nejsou to jen zařízení pro imobilní, které vám každý den přinášíme a nabízíme. Našim posláním je poskytovat komplexní služby lidem trpícím tělesným handicapem při odstraňování bariér v bytech, rodinných domech a veřejných prostorách. Naším cílem je nejen distribuce a montáž zdvihacích zařízení na překonávání architektonických bariér pro imobilní osoby, ale i informování lidí v oblasti legislativy, možností řešení a sociální pomoci. S celým týmem se snažíme o poskytování komplexních služeb pro všechny zákazníky.

Ukaž více

Mezinárodní den válečných veteránů

Info zpravodaj

Mezinárodní den válečných veteránů

Mezinárodní den válečných veteránů patří, komu jinému než válečným veteránům. Tento den se slavil již dříve po celém světě, ale v ČR byl uznán až roku 2001. Jedenáctý listopad nebyl určen náhodou, roku 1918 byly ukončeny boje I. Světové války podepsáním mírové smlouvy mezi Německem a Spojenci. Tento den zároveň upozorňuje na život válečných veteránů i na to, že bychom neměli zapomínat na ty, kteří nasazují život za uchování míru. Váleční veteráni jsou většinou na obou stranách barikády a bohužel nikdo z ""obyčejných"" lidí si válku nepřeje, ale přesto se jí musí účastnit.

Ukaž více

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Info zpravodaj

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí. Manipulace s vaky a jejich samotná aplikace je velmi snadná. Moderní design kazety se doplňuje s diskrétním vzhledem bílé vodicí kolejnice, která téměř splývá se stropem. Kotvení hliníkových vodicích kolejnic je možné do stropu, stěn nebo prostřednictvím samostatných nosných konstrukcí. S LUNOU se můžete pohodlně pohybovat nejen v rámci místnosti, ale i po celém patře. Systém tzv. „přehupů“ při použití jedné nebo více kazet Vám umožní propojit jednotlivé místnosti, a to bez potřeby jakýchkoliv stavebních úprav. Velkou výhodou stropních systémů je to, že Vám v místnosti nebo domě nezaberou vůbec žádné místo – jsou totiž „na stropě“. Montáž obvykle netrvá více než jeden pracovní den a díky možnosti úpravy délky vodicích kolejnic přímo při realizaci je i LUNA připravena k okamžitému dodání.

Ukaž více

Den stromů – bio klima pro život člověka

Info zpravodaj

Den stromů – bio klima pro život člověka

Den stromů byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906. V tento den se po celém světě konají akce jako například různé prohlídky parků, arboret apod. Tento den má připomenout jak důležité pro naši planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bio klima pro život člověka... kdo by si ze školy nepamatoval princip fotosyntézy.

Ukaž více

Mezinárodní den neslyšících

Info zpravodaj

Mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztížené situaci. I přesto, že se situace postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a snazší život lidem s tímto postižením.

Ukaž více

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Info zpravodaj

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby se poprvé slavil v ČR roku 1998. Cílem toho dne je zvýšit podvědomí této těžké nemoci, kterou ve stáří mnoho lidí podceňuje. Prvními příznaky je zapomnětlivost a emocionální výjevy. Vyléčit se Alzheimerova choroba nedá, ovšem v poslední době jsou již velmi dobré lékařské výsledky s její stabilizací. Zároveň se dlouhodobě řeší, jaká je správná prevence předcházení této nemoci a podle posledních výsledků se ukazuje, že nejlepší není bystřit mozek třeba křížovkami, ale naopak fyzická práce.

Ukaž více

Velký obdiv pro pana Milana.

Info zpravodaj

Velký obdiv pro pana Milana.

Český vozíčkář zemřel vyčerpáním při cestě do Španělska! Urazil tisíce kilometrů, pouť ale nestihl dokončit. Cílem dvou set denního putování Langera a jeho přátel mělo být pobřeží Atlantického oceánu nedaleko španělského Santiaga de Compostela, které bylo dříve považováno za konec světa. „Chci ukázat, že život i s těžkým fyzickým handicapem může být pestrý a bohatý. Jen musíme najít to správné tlačítko pro vypnutí tele novely v televizi a začít si ji psát sami svou fantazií. Nevymlouvat se. Pak už je jednoduché přiložit ruce k dílu,“ řekl pan Langer. Tragicky skončila pouť českého vozíčkáře Milana Langera (†60), který se vydal na 3500 km dlouhou cestu z Olomouce do španělského Santiaga de Compostela. Po několika měsících se u Milana projevily zdravotní problémy a skončil ve francouzské nemocnici. Tam na dehydrataci, vyčerpání a infekci bohužel zemřel.

Ukaž více

Co je to Invalidita?

Info zpravodaj

Co je to Invalidita?

Invalidita (též invalidnost, handicap) je definována jakožto ztráta či snížení pracovní schopnosti. Obvykle vzniká buď v důsledku vážného onemocnění (pak se hovoří o tělesném postižení) nebo úrazu. Větší množství invalidů často vzniká v důsledku velkého počtu zraněných lidí během válek a ozbrojených konfliktů vůbec. Mnoho lidí se také často stává invalidními v důsledku havárií, zde zejména dopravních nehod. Za invalidní je považována osoba, jejíž pracovní schopnost poklesla z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu nejméně o 35 %. V současné době (od 1.1.2010) česká právní norma rozeznává tři stupně invalidity podle míry poklesu pracovní schopnosti: • 1. stupeň – o 35–49% • 2. stupeň – o 50–69% • 3. stupeň – o více než 70% Dříve se používalo rozdělení částečná a plná invalidita. Od 1.1.2010 se plný invalidní důchod, jenž vznikl před tímto datem a byl k 31.12.2009 vyplácen v této výši, přiznává ve výši invalidního důchodu 3. stupně a částečný invalidní důchod ve výši invalidního důchodu 2. stupně.

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den mládeže

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den mládeže

Mládež je budoucnost a je tomu tak o vždycky, proto je jasným záměrem Mezinárodního dne mládeže, který založil OSN, poukázat na problematiku mládeže ve všech různých formách, od těch pozitivních - mládež sportující, bavící se až po stinnou stránku, například drogy apod. I tento den není oproti jiným výjimkou, neboť je pořádáno mnoho akcí zaměřených na mládež.

Ukaž více

Bezbariérovost je v Česku stále špatná.

Info zpravodaj

Bezbariérovost je v Česku stále špatná.

Bezbariérovost České republiky je stále během na dlouhou trať. Shodli se na tom účastníci vůbec první konference „Přes bariéry“ zaměřené na mapování a odstraňování bariér. Bezbariérovost v České republice ale většina vozíčkářů hodnotila jako stále špatnou. "Ve srovnání s minulostí jsou na tom dnes vozíčkáři určitě lépe. Ve srovnání s tím, jak to chodí v západních zemích, jsme na tom mnohem hůře.“ Na konferenci zazněla i informace, že by se již na začátku příštího roku měla v nabídce informačních center objevit publikace „Praha bez bariér“. www.vecom.cz

Ukaž více

Kdo neskáče, je parahokejista!

Info zpravodaj

 Kdo neskáče, je parahokejista!

V Ostravě před měsícem t. r. skončilo Mistrovství světa v parahokeji. Celé mistrovství zažívá nebývalý mediální zájem, na velkých serverech denně vycházejí články, všechny sociální sítě o něm mluví. Českým reprezentantům se nebývale daří, jasně vítězí i v bitvě o čtvrtfinále. Mnozí z diváků vidí tento sport poprvé a počáteční údiv smíchaný s dojetím vystřídalo překvapení, nadšení ze zápalu hráčů, které přerůstá v nefalšované povzbuzování. Diváků zápas od zápasu přibývá, až do stavu, kdy organizátoři musejí omezit prodej deseti lístků na jednoho zájemce. Zahraniční týmy si nevěřícně fotí dlouhé fronty před pokladnami. Nic podobného parahokej ještě nezažil. Atmosféra v hale všechny naprosto uchvátila. Poslední dva zápasy české „repre“ jsou beznadějně vyprodané a pořadatelé oznámí dvakrát po sobě překonání světového rekordu v návštěvnosti. 8462 nadšených fanoušků je víc než na paralympiádě v Salt Lake City. Kdo ví, kolik vstupenek by ještě zvládli prodat, kdyby byla hala větší. Svět s údivem kouká, co čeští fandové dokážou. Všichni si moc přáli, aby si borci aspoň “mohli sáhnout na medaili”. Z vozíčkářů se stávají hrdinové, jejichž jména drží diváci na transparentech. www.vecom.cz

Ukaž více

Vertikální zdvižná plošina E07

Info zpravodaj

Vertikální zdvižná plošina E07

Do příslušného patra Vás doveze, na vozíku či bez něj. S plošinou E07 dokonce do výšky zdvihu 13 metrů. Tato vertikální plošina je hydraulická a zajistí Vám tedy velmi plynulý a tichý provoz s možností pohodlného sestupu do nejnižšího patra, a to i v případě výpadku elektrického proudu. Instaluje se nejen v interiéru, ale velmi často v exteriéru, takže Vám z Vašeho obytného prostoru nesebere ani kousek, naopak Vám ho rozšíří. E07 je velmi spolehlivé zařízení, a to i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je totiž vybaveno ohřevem hydraulického oleje pro případ i opravdu tuhých mrazů. Šachta je ocelová s výplněmi z bezpečnostního skla, může však být i zděná. Záleží jen na Vaší volbě. Široká doplňková výbava i možnost různého barevného provedení uspokojí jistě i náročné uživatele. Více informací a fotek zde: https://1url.cz/PtRhm

Ukaž více

Dnes je světový den dárců krve

Info zpravodaj

Dnes je světový den dárců krve

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství, všechny tyto organizace se spojily a přišly s myšlenkou vyhlásit Světový den dárců krve, a tím tak poděkovat všem, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. Jak jste na tom vy? Darujete krev? www.vecom.cz

Ukaž více

Příběh, co rozplakal svět: Vozíčkář na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit s manželkou.

Info zpravodaj

Příběh, co rozplakal svět: Vozíčkář na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit s manželkou.

Po tomto příběhu vám budou téct slzy! Sedmadvacetiletý muž na vozíku na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit se svou novomanželkou. Veterán Joey Johnson sloužil deset měsíců v Afghánistánu. Co osud ale nechtěl… Jen co se vrátil zdráv z mise, měl těžkou nehodu na motorce, při které utrpěl nenávratné poškození páteře. Byly to pouhé čtyři měsíce od doby, kdy se seznámil se svou budoucí manželkou Michelle. Láska ovšem vydržela dál. Michelle zůstala s Joeym a starala se o něj. Zanedlouho ji přítel požádal o ruku a chystala se svatba. Joey chtěl pro svou budoucí manželku připravit nějaké překvapení, a tak se rozhodl, že si s ní zatančí. Ženich nakonec splnil svůj slib a přivedl všechny k slzám. Když nevěsta vstoupila do svatební síně a zjistila, že se Joey zvedl ze židle pomocí speciálního postroje, aby si zatancovali novomanželský ta¬nec. Video zde: https://1url.cz/lMDgY

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den dětí

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí (MDD) se poprvé slavil ve více zemí až roku 1950. MDD je dnem kdy se po celém světě pro děti konají různé zábavné akce, hry nebo sportovní turnaje. Je třeba upozornit na práva a potřeby dětí, se kterými je v dnešní době často jednáno jako s dospělými. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě, přece všichni známe přísloví - kdo si hraje - nezlobí. www.vecom.cz

Ukaž více

Vozíčkáři nestojí o soucit, ale o adrenalin a zábavu

Info zpravodaj

Vozíčkáři nestojí o soucit, ale o adrenalin a zábavu

Pod značkou Layno Tour provozují sourozenci Vimmerovi cestovní kancelář pro mladé. Jednou z jejich aktivit jsou kromě studentských zájezdů také netradiční zážitkové pobyty pro handicapované. Místo rodičů a postarších asistentů mají na pomoc jejich vrstevníky, místo terapií a lázní jezdí na raftech, hrají paintball, střílí ze vzduchovek, jezdí na čtyřkolkách atd. www.vecom.cz

Ukaž více

Láska bez bariér – tip na skvělý film

Info zpravodaj

Láska bez bariér – tip na skvělý film

Popis: Jocelyn je úspěšný podnikatel, sukničkář a nenapravitelný lhář. Snaží se svést mladou a krásnou Julii předstíráním, že je tělesně postižený. Ale ta mu představí svou sestru Florence na invalidním vozíku. Jocelyn představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovit každou ženu, která kolem něj třeba jen projde a stojí za hřích. Používá základní postupy: vytahuje se, přetvařuje se, a především neustále lže. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik, a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou. Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence. Což by v jiné situaci určitě uvítal, jenže i ona sedí na vozíku. Bohužel se oproti němu z něj nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík? Trailer zde: www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=JgRaV4tg828

Ukaž více

Bydlet lze i bez bariér – návrh zdarma

Info zpravodaj

Bydlet lze i bez bariér – návrh zdarma

Základem bezbariérového bydlení je dostatečný prostor a bezpečný pohyb. Nejčastěji se provádí úpravy v koupelnách a kuchyních, začít bychom však měli již od dveří a přístupu do domu. To znamená, že by měl být zajištěn bezbariérový přístup ke vchodovým dveřím, do garáže, na balkon či do jiných užitných místností domu. Rozhodnete-li se vybudovat příjezdovou rampu k vchodovým dveřím myslete na to, že by měla být minimálně 130 cm široká, přičemž existuje několik pravidel pro podélný sklon. Rampy do 3 m mohou mít sklon 1:8 tj.12,5 %, což je však dovoleno pouze u obytných domů nikoli pro stavby určené k sociální péči. Maximální sklon rampy nesmí být větší než 1:12 tj. 8,33 % a navíc u ramp delších než 9 m musí být rampa přerušena 1,5 m dlouhým odpočívadlem. Samozřejmostí je zábradlí s optimální výškou 90 cm a protiskluzová úprava povrchu rampy. V neposlední řadě by měly být upraveny dveře, aby jimi mohl pohodlně projet vozík. Jde tedy o jejich rozšíření a odstranění prahů, které jsou v tomto případě překážkou. Doporučuje se minimální šířka dveří 90 cm a totéž platí u výtahových dveří. Pokud má dům několik podlaží, není jiná možnost pohybu výtahem nebo pojízdnou rampou zavěšenou na schodišti. To však někdy není možné, obzvlášť pokud stávající bydlení přeměňujeme na bezbariérové, a tedy je nejlepším řešením výtah, který lze instalovat jak uvnitř domu, například v chodbě, anebo zvenku. Nezávazná návštěva, zaměření a vypracování nabídky zdarma zde: www.vecom.cz/cenova-nabidka

Ukaž více

Velikonoční pondělí – Veselé Velikonoce přeje Vecom!

Info zpravodaj

Velikonoční pondělí – Veselé Velikonoce přeje Vecom!

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem v roce. Ovšem Velikonoce mají dlouholetou tradici a jedná se o oslavu jara. Velikonoce vznikly z latinského pascha, které překládáme jako přechod či přejití a jedná se o oslavu z mrtvých vstání Ježíše. Právě ukřižování Ježíše bylo nedaleko od židovského svátku pesach – oslava osvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. Velikonoce nemají v našem kalendáři stálé datum, jsou vypočítávány právě podle "velké noci" kdy byl Kristus vzkříšen. Celé velikonoční období trvá 50 dní od Velikonoc do tzv. Letnic, přičemž pro většinu z nás znamená oslavu Velikonoc pár dnů volna navíc, které jsou s jejich oslavou spojeny. Celý velikonoční týden: Modré (někdy žluté pondělí) Šedivé úterý Popeleční středa Zelený čtvrtek Velký pátek Bílá sobota Boží hod velikonoční (připadá vždy na neděli) Velikonoční pondělí Právě k Velikonočnímu pondělí se vážou tradice, které zná každý z nás. Nejčastější je pletení pomlázek a barvení vajíček. Většinou chodí na koledu chlapci a vyšupávají dívky "aby neuschly". A v některých koutech naší republiky se jednou za 4 roky tato tradice obrací a chodí šupat dívky – jedná se o přestupný rok. Další tradicí koledy je polévání vodou a samozřejmě ta nejpříjemnější část – obdarovávání. Tradiční malovaná vajíčka – kraslice v dnešní době často nahrazují čokoládová vejce či různé sladkosti a v neposlední řadě i něco na zahřátí. www.vecom.cz

Ukaž více

Dnes je velký pátek

Info zpravodaj

 Dnes je velký pátek

Velký pátek je součástí tzv. svatého týdne během Velikonoc, kdy byl podle křesťanské tradice v tento den ukřižován Ježíš Kristus. Jako den pracovního klidu se Velký pátek slaví asi ve čtyřiceti státech světa, například v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Německu, Spojeném království nebo na Slovensku. V české republice byl Velký pátek slaven jako státní svátek do 50. let 20. století. S Velkým pátkem je spojena i řada pranostik: - Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej! - Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda. - Velký pátek deštivý – dělá rok žíznivý. - Velký pátek vláha – úrodu zmáhá. - Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí. www.vecom.cz

Ukaž více

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019

Info zpravodaj

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019

Včera 28.2.2019 proběhl slavnostní večer u příležitosti vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2018 a nás nesmírně těší, že se jím stal náš střelec Tomáš Pešek! Tomáš Pešek získal v anketě ještě další ocenění za rok 2018 a sice Objev roku. Nezpochybnitelné dvě ceny mu přinesl úspěšný loňský rok, během kterého Tomáš získal několik medailí na světových pohárech, vybojoval kvótu na letní paralympijské hry Tokyo 2020 a následně přidal titul Mistra Evropy a více mistra Evropy na evropském šampionátu v Bělehradě. Druhé místo v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 obsadil plavec Arnošt Petráček, který v loňském roce vybojoval dva tituly Mistra Evropy v plavání. Třetí se umístil stolní tenista Jiří Suchánek, který přivezl z Mistrovství světa ve slovinském Lašku bronzovou medaili. www.vecom.cz

Ukaž více

Pohled do minulosti – Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy

Info zpravodaj

Pohled do minulosti – Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy

Rok výroby: 40. - 50. léta 20. století První vozítka využívající komponenty motocyklů ČZ 152 b, ta později typu 125/150 c byla určena pro přepravu jedné invalidní osoby a na přídavném sedátku vzadu možného doprovodu. Vozítko bylo zcela uzpůsobeno ručnímu ovládání invalidní osobou. Motor se startoval ručně prodlouženou startovací pákou. Řazení převodových stupňů bylo taktéž ruční prodlouženou řadící pákou. Ruční páčky spojky a přední brzdy byly umístěny na rozdvojeném konci dlouhé řídící tyče. Plynová otočná rukojeť byla umístěna na samostatné páce, která sloužila též k ovládání táhel zadních brzd. www.vecom.cz

Ukaž více

Svátek zamilovaných

Info zpravodaj

Svátek zamilovaných

Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn není převzatý americký komerční svátek. Původ tohoto svátku nás zavádí do starého Říma, a je památkou na upáleného mnicha Valentina. Právě tento mnich ve 3. století tajné oddával páry proti zákazu císaře. Důvodem zákazu byla značná neochota mužů opouštět rodiny za účelem účasti v bitvě. V současnosti je tento den poměrně komerčnější záležitostí, neboť se po celém světě v obchodech prodávají nejrůznější předměty od květin, přes srdíčka a plyšáky až po přání, které mají ve formě daru vyjádřit lásku ke svému partnerovi nebo alespoň vystihnout, jak je pro nás druhý člověk důležitý. www.vecom.cz

Ukaž více

Handicapované osoby v letadle

Info zpravodaj

Handicapované osoby v letadle

Lidé se zdravotním postižením mají právo na bezplatnou pomoc na letišti i v letadle. Aby odbavení i let proběhl bez obtíží, je vhodné informaci o svých potřebách uvést již během rezervace. Můžete to udělat např. během rozhovoru konzultantem Telefonického zákaznického centra. Týká se to jak osob s omezenou pohyblivostí, tak nevidomých nebo neslyšících. Invalidní vozík, chodítko, hole nebo jiné pomůcky napomáhající pohybu nejsou považovány za příruční zavazadlo, takže nesnižují jeho limit. Cestující má právo na tentýž limit na příruční zavazadlo jako ostatní. www.vecom.cz

Ukaž více

Mezinárodní den zdravotně postižených

Info zpravodaj

Mezinárodní den zdravotně postižených

Mezinárodní den zdravotně postižených vznikl za účelem zvýšení informovanosti pro širokou veřejnost, o problematice, se kterou se postižení lidé denně setkávají. Po celém světě se v tento den konají různé akce na pomoc postiženým. Tento den má v první řadě sloužit k uvědomění si, že postižení žijí mezi námi a mají právo na svůj, v rámci možností, plnohodnotný život. www.vecom.cz

Ukaž více

Užitečné rady na cestování s vozíkem

Info zpravodaj

Užitečné rady na cestování s vozíkem

Přemýšlíte o tom vyrazit s vozíčkem poprvé na dovolenou a nevíte, jak začít? Všeobecně se doporučuje nejdřív vyjet na pár výletů po vlastech českých. To abyste si zkusili, jak cestování s vozíkem zvládáte tady u nás, a dostali odvahu vyrazit za hranice. Údajně pěti cestovatelsky nejoblíbenějšími městy jsou Istanbul, New York City, Řím, Peking a Praha. Některé destinace jsou pro vozíčkáře dobře přístupné, jiné vyžadují pečlivější průzkum. Celý článek zde: https://1url.cz/8MQnQ www.vecom.cz

Ukaž více

Cestování osob se zdravotním postižením

Info zpravodaj

Cestování osob se zdravotním postižením

Pokud se zdržujete v jiné členské zemi po přechodnou dobu - např. v rámci turistického ruchu – nevzniká nárok na uplatňování výhod, které jsou poskytovány tamním občanům se zdravotním postižením. Jedná-li se např. o zlevněné vstupné do muzea, nemáte nárok tuto slevu vyžadovat. Můžete se samozřejmě s provozovatelem objektu zkusit domluvit, pak už záleží na jeho uvážení. Tato situace pramení z toho, že neexistuje žádný jednotný systém pro posuzování stupně zdravotního postižení a přiznávání nároků. V tomto směru mají jednotlivé země vlastní politiku. Za těchto okolností ani nelze vytvořit univerzální průkaz ZTP a nedochází ani k obecnému uznávání národních průkazů. www.vecom.cz

Ukaž více

Psí invalida našel novou naději díky vozíčku!

Info zpravodaj

Psí invalida našel novou naději díky vozíčku!

Seznamte se s border teriérem, který po devastujícím zranění nohy může opět skotačit, a to díky vozíku. Tento pejsek ukázal, že i těžce nemocná zvířata mají naději se uzdravit. Teriér má zdeformovanou nohu od té doby, co si na něho jeho psí máma stoupla. Bylo mu pouze několik dní a jeho měkké kosti to nevydržely. Vypadalo to, že ho budou muset utratit, jelikož sám nemohl chodit, ale majitelka se rozhodla udělat vše pro to, aby ho dostala do normálního života. Surfovala tedy po internetu a zjišťovala podrobnosti, když narazila na stránku zabývající se vozíčky pro postižené psy. Neváhala jeden pořídit pro svého miláčka a teriér teď může běhat po zahradě jako ostatní pejsci. Za jeden vozíček dala v přepočtu skoro 11 tisíc. www.vecom.cz

Ukaž více

Skvělý pomocník na cesty

Info zpravodaj

Skvělý pomocník na cesty

Zvedací systém přímo ve vašem voze. Pevnou část představuje nosná konstrukce "kloub" z ušlechtilé oceli, která se upevňuje na vnitřní část karoserie auta. Pohyblivou částí je zvedací rameno, který zajišťuje zdvih a přesun vozíku. Toto zvedací rameno lze snadno oddělit od nosné konstrukce "kloubu" a tak bezpečně uložit v domácnosti nebo převážet v zavazadlovém prostoru auta.

Ukaž více

Montáž nové schodišťové sedačky V59

Info zpravodaj

Montáž nové schodišťové sedačky V59

Montáž je snadná a netrvá déle než jeden pracovní den. Před konečným připojením do elektrické sítě je jen třeba osadit sedačku na unikátní vodicí kolejnici kotvenou do schodišťových stupňů. A čím je tak výjimečná? V59 využívá speciální vodicí kolejnici z patentovaných „stavebnicových“ modulů. Není tedy třeba nic dlouze měřit, zadávat do výroby, a ještě déle čekat, až bude kolejnice se sedačkou vyrobena! Kolejnici Vám poskládáme přímo a hned na Vašem schodišti. Potřebujete sedačku dnes nebo zítra? Můžete ji mít. Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 100 659

Ukaž více

Vertikální zdvižné plošiny pro vaše cesty

Info zpravodaj

Vertikální zdvižné plošiny pro vaše cesty

Možná si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah. Svým principem ano. Avšak prakticky jde o řešení, které nevyžaduje žádné přestavby, šachty ani nic podobného. Zdvihací plošina pro vozíčkáře je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav. Jsou přístupné z venku, takže vystoupíte z auta a rovnou můžete nastoupit a nechat se dopravit až do patra svého bytu. Úprava designu se snadno nechá přizpůsobit a plošina splyne s prostředím. Řešení je možné nejen z exteriéru, ale také přímo v interiéru. Vertikální zdvižné plošiny zde: 1url.cz/0tG20

Ukaž více

Bývalý závodník vyrábí elektrické tříkolky pro invalidy.

Info zpravodaj

Bývalý závodník vyrábí elektrické tříkolky pro invalidy.

Jsou rychlejší, umí jet až padesátkou. Motorkář Ivo Kaštan vyvinul speciální elektrické tříkolky pro imobilní lidi. Oproti klasickým invalidním vozíkům jezdí rychleji a jsou lehčí. Vozítek Rid-e zatím vyrobil na pět desítek, v drtivé většině je prodal do Česka. Chystá ale expanzi do zahraničí.O tříkolky je prý zájem, Kaštan ale kvůli nim nechce stavět továrnu. Stačí mu vyrobit jeden kus denně. Jak se Vám líbí? www.vecom.cz

Ukaž více

První český elektro motocykl určený pro vozíčkáře.

Info zpravodaj

První český elektro motocykl určený pro vozíčkáře.

Určitě se najde mnoho kutilů a rádoby konstruktérů, kteří vědí jak na to a jak by to udělali jinak… Jenže od slov k realizaci je vždy dlouhá cesta plná překážek. Dobrá zpráva pro nás vozíčkáře je, že se čas od času najde někdo, kdo nekončí pouze u slov a dokáže svůj nápad dotáhnout do zdárného konce. Jedním z takových lidí je Jiří Plesník, který s vozíčkářem a bývalým motocyklovým závodníkem Lukášem Šemberou pracuje na projektu Amperia moto. Záměrem je dopřát lidem, kteří neměli tolik štěstí, zažít možnost jízdy na motocyklu. Chtěli jsme postavit dostupnou motorku, která je od prvopočátku navržená pro používání vozíčkářem a nebude mít žádné přídavné zařízení pro stabilizaci mimo profil motocyklu. Stabilizační kolečka budou součástí konceptu motocyklu. Obdobné je to i s fixačními prvky, které jsou konstruované hlavně s ohledem na bezpečnost handicapovaného jezdce a také s ohledem na ostatní účastníky provozu či jízd na dromu. První motocykl jsme začali nazývat Caf-e. Je to z důvodu jeho designu, kdy jsem chtěl částečně navázat na retro styl caferacerů, které jsou dnes velmi módní, odkazují však na první sportovní motocykly. Caf-e je vlastně svým způsobem taky první svého druhu. www.vecom.cz

Ukaž více

Robotem snadno a rychle

Info zpravodaj

Robotem snadno a rychle

Návrh a tvorba nových kompenzačních pomůcek pro osoby s omezenou schopností pohybu je nekonečný proces. V boji s pohybovým handicapem pomáhají neustále zdokonalované prostředky, které byly původně navrženy pro vojenské využití a dnes se dostávají na trh jejich civilní verze. Jednou z nich je Ekso 2020. Design Ekso 2020 vznikl na San Francisco Academy of Art a jeho autorem je student Hyehyun Roh. Na rozdíl od armádních verzí, které dnes řeší pohybovou podporu všech čtyř končetin se Ekso 2020 omezuje na asistovaný pohyb dolních končetin. Systém je založen na senzorickém snímání požadovaného směru chůze. Řídící počítač vyhodnocuje impulzy v reálném čase a ovládá mechanické části skeletu. www.vecom.cz

Ukaž více

5 chyb při komunikaci s vozíčkářem

Info zpravodaj

5 chyb při komunikaci s vozíčkářem

Nezaškodí připomenout 5 základních chyb, kterých se běžní chodící lidé vůči vozíčkářům dopouštějí. Někomu to může připadat jako nošení dříví do lesa, ale není tomu tak. Stále znovu a znovu se vozíčkáři při komunikaci s okolím setkávají se stejnými komunikačními problémy. Pokud tedy komunikace nefunguje, je to především na vás. To vy s tím můžete něco dělat. 1. Nemluvte na vozíčkáře „z vysoka“. 2. Nemluvte do zad 3. Nemluvte s asistentem 4. Nezapomínejte na slušnost a etiketu 5. Pozor na rychlé soudy www.vecom.cz

Ukaž více

Push Girls dorazily do Evropy

Info zpravodaj

Push Girls dorazily do Evropy

Seznamte se: Angela Rockwood (36), Tiphany Adams (28), Auti Engel (42) a Mia Schaikewitz (33). Čtyři handicapované hollywoodské hvězdy přináší do Evropy úspěšná reality-doku, která se dá charakterizovat jako Sex ve městě na vozíku. Další verze ženského pořadu ve stylu: jsem elegantní & okouzlující, protože nakupuji jako Push Girls. S neomezenými kreditními kartami se toho dá dokázat jistě mnoho. Seriál měl v U.S.A. takový úspěch, že se už točí dokonce druhé pokračování. Proto buďte jednoduše v obraze! Dříve či později určitě dorazí i k nám. www.vecom.cz

Ukaž více

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha. Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu.

Info zpravodaj

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha. Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu.

Žijí však mezi námi lidé, jejichž svoboda je omezená, neboť v důsledku úrazu, nemoci či stáří možnost volného pohybu ztratili. A právě jejich osudy stejně jako osudy lidí, na jejichž pomoc jsou mnohdy odkázáni, jsou pro nás výzvou. Právě těmto lidem se snažíme prostřednictvím našich produktů a služeb pomoci. Nechť Vás tedy naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“. www.vecom.cz

Ukaž více

Schodišťové plošiny nejsou vymožeností pouze v dnešní době.

Info zpravodaj

Schodišťové plošiny nejsou vymožeností pouze v dnešní době.

K jejich výrobě došlo již v minulosti, jak ukazuje níže uvedená reklama z roku 1933. Na rozdíl od dřívějších francouzských modelů byl "domácí elektrický osobní výtah" navržený společností Inclinator Company of America zaměřen konkrétně na všechny, kteří prodělali obrnu, trpí zhoršenou činností srdce, artritidou a věkem. www.vecom.cz

Ukaž více

O tom, že je svět velmi rozmanitý není pochyb.

Info zpravodaj

O tom, že je svět velmi rozmanitý není pochyb.

Všichni jsme jeho součástí, a proto s námi oslavte Mezinárodní den biologické rozmanitosti. Roku 1994 vyhlásila OSN 29. prosinec Mezinárodním dnem biologické rozmanitosti. Bylo to přesně rok poté, co byla podepsána Úmluva o biodiverzitě. Tento den je jedním z oslavných dnů naší planety Země a informuje nás o rozmanitosti druhů. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Pohodlně do patra? Sám nebo současně s doprovodem? Výtahem? NE, vertikální zdvižnou plošinou!

Info zpravodaj

Pohodlně do patra? Sám nebo současně s doprovodem? Výtahem? NE, vertikální zdvižnou plošinou!

Možná si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah. Svým principem ano. Avšak prakticky jde o řešení, které nevyžaduje žádné přestavby, šachty ani nic podobného. Zdvihací plošina pro vozíčkáře je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav nebo žádné. Vyberte si z několika typů vertikálních zdvižných plošin: 1url.cz/0tG20

Ukaž více

Co ti lidé všechno nevymyslí?

Info zpravodaj

Co ti lidé všechno nevymyslí?

Individuální doprava osob na ortopedickém vozíku má svoje specifika. Zdaleka ne do každého automobilu se s vozíkem dostanete a bez speciální úpravy se nedá ani bezpečně připevnit. Zdaleka ne každý má tolik peněz na rozhazování, aby dodržel všechna ta nařízení. Není tedy divu, že obyčejní lidé hledají alternativní a cenově dostupné způsoby řešení. No, jak je vidět, fantazii se při tom meze nekladou. Jedno z řešení je na titulním snímku. Volte raději jinou a bezpečnou alternativu a kontaktujte nás, pomůžeme Vám najít řešení na míru. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

S přenosnou nájezdovou rampou by ani cesta k moři nemusela být problém.

Info zpravodaj

S přenosnou nájezdovou rampou by ani cesta k moři nemusela být problém.

Přenosné nájezdové rampy jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů jako třeba jednoho, dvou nebo tří schodišťových stupňů. Jejich výhodou je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Více informací naleznete zde: 1url.cz/ltDWm

Ukaž více

Uvítali byste ve vaší firmě invalidně postižené zaměstnance, ale prostory, ve kterých sídlíte, nejsou bezbariérové?

Info zpravodaj

Uvítali byste ve vaší firmě invalidně postižené zaměstnance, ale prostory, ve kterých sídlíte, nejsou bezbariérové?

S námi to nebude problém. Plošiny pro vozíčkáře umožňuji rychlé řešení přístupu na úřady, k lékaři, do bytových domů a jiných veřejných budov. Schodišťové plošiny pro invalidy jsou navržené tak, aby odpovídaly bezpečnostním pravidlům a pohodlně vyvezly osoby do pater. Schodišťová plošina pro tělesně postižené má různé modely, které splňují všechny požadavky, a při samotné montáži nejsou potřebné zásahy do samotné stavby. Pošlete nám svoji poptávku a společně najdeme nejvhodnější řešení: 1url.cz/Ztdgp

Ukaž více

Nezůstávejte celé dny doma.

Info zpravodaj

Nezůstávejte celé dny doma.

Schodišťová sedačka vám pomůže dostat se pohodlně po celém domě. Je navržena moderně a esteticky a na schodišti Vám zabere jen minimum místa, takže nebrání jeho běžnému použití. Skládá se z vodicí kolejnice a samotného těla sedačky. Instalace je otázkou pouhých pár hodin – jedná se o ukotvení vodicí kolejnice do schodišťových stupňů, osazení kolejnice sedačkou a připojení do elektrické sítě. Ovládání je velmi snadné, stejně jako bezpečné nasednutí a vysednutí s pomocí natočení sedačky ve směru výstupu. Výhodou této sedačky je i možnost úpravy délky vodicí kolejnice přímo při její instalaci, a tím i možnost jejího okamžitého dodání. Bude Vám sloužit od první chvíle, kdy ji budete potřebovat. Další informace naleznete zde: 1url.cz/gtdgJ

Ukaž více

Mobilita je schopnost osoby (předmětu) se bez větších zábran pohybovat!

Info zpravodaj

Mobilita je schopnost osoby (předmětu) se bez větších zábran pohybovat!

U člověka jsou to pohyby vykonávané kosterním a hladkým svalstvem. Takový subjekt se pak označuje jako mobilní. V případě, že je tato schopnost pohybu omezená, hovoříme o imobilitě – neschopnosti pohybu. Ale i nepohyblivost se dá překonat. K tomu slouží tzv. kompenzační pomůcky. My vám pomůžeme zdolat schody a překážky vyvýšených ploch. www.facebook.com/vecom.cz

Ukaž více

Slyšeli jste již o našich výrobcích a chcete se dozvědět více?

Info zpravodaj

Slyšeli jste již o našich výrobcích a chcete se dozvědět více?

Není nic jednoduššího než vyplnit náš kontaktní formulář. Jednoduchým zaškrtnutím vyberte, o kterou službu máte zájem. Zda o zaslání informačního balíčku o produktech ZDARMA, nebo chcete, abychom Vás kontaktovali telefonicky, rádi byste získali nezávaznou cenovou nabídku? Můžeme Vám také poskytnout pomoc a informace o příspěvku na zdvihací zařízení, ale také si s vámi můžemedomluvit nezávaznou návštěvu, zaměřit prostory, kam byste chtěli některý z našich produktů instalovat, a vypracovat vám pak nabídku zdarma. Navštivte náš Facebook, nebo rovnou přejděte na kontaktní formulář zde: 1url.cz/xtdIT www.facebook.com/vecom.cz

Ukaž více

Zaměstnávání zdravotně postižených: Kolik přispěje stát

Info zpravodaj

Zaměstnávání zdravotně postižených: Kolik přispěje stát

Když se rozhodnete zaměstnat zdravotně postiženého člověka, podpoří vás stát. Čerpat můžete hned několik příspěvků a výhod. Člověk se zdravotním postižením dokáže ve firmě udělat spoustu užitečné práce, někde pro to není potřeba nic zvláštního, nás ale budou dnes zajímat případy, kde se musí nějak upravit pracovní prostředí, zařazení nebo pracovní dobu. Pokud se rozhodnete vytvořit chráněné pracovní místo pro člověka se zdravotním postižením, přispěje vám stát na jeho zřízení i na úhradu nákladů spojených s provozem, případně na mzdy.

Ukaž více

Když bez bariér, tak bez bariér.

Info zpravodaj

Když bez bariér, tak bez bariér.

Již na první pohled je patrné, že geniální řešení přístupnosti veřejných toalet kdesi v Arkansasu zabralo plochu několikanásobně větší, než má budova sama. A to už přece zasluhuje potlesk. S ohledem na celkově skromné rozměry budovy se rovněž nabízí otázka, zda by se bývalo nevyplatilo postavit místo obří rampy raději repliku budovy v úrovni terénu. Peníze asi "nebyly problém". Problém byl někde úplně jinde. Naše produkty určitě nezaberou tolik místa :-) máme řešení na každou bariéru.

Ukaž více

Indická kreativita – Schodolez – zhmotnění jedné zvláštní představy

Info zpravodaj

Indická kreativita – Schodolez – zhmotnění jedné zvláštní představy

Schodiště patří mezi nejčastější vertikální architektonické bariéry, které brání pohybu osobám na ortopedickém vozíku. Hledání možností, způsobů a technických řešení jejich překonávání se věnuje velmi mnoho zkušených i začínajících konstruktérů. O své vlastní řešení se pokusila i skupina mladých indických návrhářů.

Ukaž více

Chcete elegantní řešení bariéry? Vertikální zdvižná plošina S10 splní Vaše požadavky!

Info zpravodaj

Chcete elegantní řešení bariéry? Vertikální zdvižná plošina S10 splní Vaše požadavky!

Komfort a bezpečí plošiny jsou samozřejmostí. Podlaha s dvojitým dnem, branky s bezpečnostním zámkem, uzavírací- sklápěcí nájezd, zachycovač, bezpečné napětí v ovládacích prvcích, stop tlačítko a další osazené bezpečnostní prvky, ať už mechanické či elektronické, jsou toho jasným důkazem. Pohon je zabezpečen elektromotorem prostřednictvím nekonečného šroubu a matice. Elektromotor je ovládán frekvenčním měničem, který se postará o to, aby Vaše jízda byla opravdu pohodlná a plynulá, a to i díky systému „soft start/stop“. Montáž je snadná a zabere 1-2 pracovní dny. Vzhledem k absenci šachty, doporučujeme S10 zejména pro interní instalace, v exteriéru pouze pokud se místo instalace nachází například pod přístřeškem.

Ukaž více

Invalidní vozík jako tank.

Info zpravodaj

Invalidní vozík jako tank.

Handicapované proveze bahnem i kalužemi. Elektrické vozíky pro handicapované jsou většinou omezené jen na městský provoz. Zážitek z terénu chce ale nejen postiženým lidem přinést rakouský projekt nazvaný Der Ziesel. Jde o křeslo, které vyměnilo standardní kolečka za pásový pohon. Offroadový vozík rakouské společnosti Mattro Mobility Revolutions používá jako základ patři...

Ukaž více

Náš zákazník náš pán!

Info zpravodaj

Náš zákazník náš pán!

 • rychlá reakce na poptávku – poradenství a nabídka řešení bezplatně a nezávazně
 • snaha zajistit řešení na klíč – pro naše klienty umíme zajistit vše, co je třeba např: bourání, stavební úpravy, osazení dveří, chodníky, ocelové rampy a konstrukce, elektroinstalace včetně revize
 • pomoc s nutnou administrativou – kompletní vyřízení stavebního povolení, vyřízení souhlasu vlastníka, účast na schůzi vlastníků bytových jednotek, poradenství při vyřizování žádosti pro MÚ aj.
 • pomoc s dofinancováním zařízení – nadace, sponzorský dar
 • tam kde je opravdu třeba, lze pomoci i s dopravou klienta k lékaři či na MÚ
 • nabízíme pouze řešení, jenž je pro naše klienty opravdu bezpečné.
 • máme z čeho vybírat, a proto nabízíme pouze řešení, jenž je pro klienta opravdu vhodné
 • jsme stabilní a ctíme Českou Judikaturu

  Ukaž více
 • S tímhle Vás nic nezastaví!

  Info zpravodaj

  S tímhle Vás nic nezastaví!

  Může se to stát každému, že dílem okamžiku bude připoután na kolečkové křeslo. I pro elektrický vozík ale existuje příliš mnoho bariér. S výlety na sněhu nebo do přírody se nemusíte rozloučit ani být odkázáni na pomoc druhých. Mnohem větší dávku mobility vám zajistí pásové křeslo, které překoná potok, bláto, sníh, štěrk a zvládne dokonce i jízdu po schodech.

  Ukaž více
  Newsletter

  Přihlášení k odběru informací o akcích a novinkách

  Kontakty

  Provozovna Brno:
  VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  Lipůvka 397
  679 22 Lipůvka
  Zobrazit na mapě

  Tel.: +420 516 413 778
  Fax: +420 516 413 779

  Bezplatná infolinka:
  800 100 659
  vecom@vecom.cz

  © 2015 VECOM. Všechna práva vyhrazena